Zaproszenie na wykład otwarty | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-30

Zaproszenie na wykład otwarty

main

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej serdecznie zaprasza na wykład otwarty prof. Maartena van Steen (University of Twente, Holandia) pt."A view on the past, present and future of distributed systems", który odbędzie się we czwartek 9 listopada 2023r. w godz. 14.00-16.00 w Audytorium nr 2 budynku WETI B (NE Aud. 2).

Prof. Maarten van Steen jest dyrektorem naukowym Digital Society Institute w ramach Uniwersytetu w Twente (Holandia) i odpowiada za kształtowanie programu badań tejże uczelni w zakresie cyfryzacji. Zasadniczą dziedziną jego badań są rozproszone systemy komputerowe, którymi zajmuje się naukowo od ponad 35 lat. Razem z Andrew Tanenbaumem jest autorem klasycznego podręcznika o systemach rozproszonych, obecnie w czwartym wydaniu. Dotychczasowe badania prof. van Steena obejmowały zróżnicowaną tematykę, od obiektów rozproszonych, usług lokalizacyjnych, protokołów epidemicznych, dostarczania i replikacji treści aż po bezprzewodowe systemy rozproszone oraz systemy bezpieczeństwa.