Odszedł od nas prof. Andrzej Stepnowski | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-15

Odszedł od nas prof. Andrzej Stepnowski

A_Stepnowski

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 14 marca 2024 r. w wieku 84 lat zmarł

śp.

prof. ANDRZEJ STEPNOWSKI

absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej,

Kierownik Zakładu Hydroakustyki, Zakładu Akustyki Środowiska, Kierownik Katedry Telemonitoringu oraz Katedry Systemów Geoinformatycznych. W latach 1996-1999 Prodziekan ds. nauki Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki,

a od 2002 do 2005 pełnił funkcję Prorektora ds. nauki Politechniki Gdańskiej.

Był znawcą z zakresu telekomunikacji i akustyki, a w szczególności zagadnień systemów telemonitoringu środowiska morskiego, przetwarzania danych hydroakustycznych oraz systemów informacyjnych w zastosowaniach morskich.

Zasłużony naukowiec i ceniony nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń pracowników nauki wydziału.

Za osiągnięcia w działalności naukowej i dydaktycznej był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i ministerialnymi

w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pozostanie w naszej pamięci jako wybitny nauczyciel akademicki, pełen zapału, energii i życzliwości.

Msza św. zostanie odprawiona 19 marca 2024 r. o godz. 10.00 w Archikatedrze Oliwskiej.

Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 11.45 na cmentarzu Łostowickim (kondukt wyruszy od bramy głównej cmentarza).

Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składają
Dziekan i pracownicy

Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki