Przedmioty nauczane na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność (studia inżynierskie) przez przedstawicieli Katedry Inżynierii Materiałów Funkcjonalnych
Celem przedmiotu jest zapoznanie studentów z podstawowymi właściwościami tradycyjnych i współczesnych materiałów inżynierskich. Umiejętności studenta: - poddaje krytycznej analizie informacje przedstawiane w literaturze popularnonaukowej i specjalistycznej, - rozwiązuje proste problemy techniczne, - zna podstawowe urządzenia pomiarowe, - zna podstawowe właściwości materiałów.
Celem przedmiotu jest nabycie wiedzy teoretycznej i częściowo praktycznej niezbędnej do oceny statystycznej wyników pomiarów oraz wyników obliczeń.
Celem przedmiotu "Podstawy Inżynierii Materiałowej II" jest pogłębienie wiedzy z zakresu inżynierii materiałowej, a także nauczanie studentów metodycznego podejścia do rozwiązywania problemów związanych z inżynierią materiałową. Przedmiot ten ma na celu zapoznanie studentów z bardziej zaawansowanymi tematami, takimi jak właściwości mechaniczne, procesy termiczne, konstrukcje, badania i kontrola jakości oraz materiały kompozytowe i ceramiki, umożliwiając im samodzielną analizę i projektowanie konstrukcji oraz wybór odpowiednich materiałów.
Celem przedmiotu jest zaznajomienie studentów z tematyką projektowania eksperymentów - Design of Experiments. Prezentowane metody umożliwią lepsze przygotowanie do pracy twórczej, umożliwiając metodyczną konstrukcję eksperymentów dotyczących zagadnień napotykanych w pracy inżynierskiej.
Celem przedmiotu "Metody Magazynowania Energii" jest zapewnienie studentom gruntownej wiedzy na temat różnych technologii magazynowania energii oraz ich zastosowań w praktycznych scenariuszach. Studenci uczą się podstawowych zasad magazynowania energii, takich jak elektrochemiczne, termiczne i mechaniczne metody magazynowania, oraz jak te metody wpływają na efektywność i stabilność systemów energetycznych. Kurs ma również na celu zrozumienie wyzwań związanych z integracją magazynowania energii w zrównoważonych i zdecentralizowanych systemach energetycznych.
Celem przedmiotu jest nabycie przez studentów wiedzy oraz umiejętności w zakresie programowania. Student powinien opanować umiejętność tworzenia i analizy algorytmów oraz zasady tworzenia oprogramowania w języku C/C++: instrukcji, typów danych, operatorów i funkcji. Student powinien nabyć wiedzę na temat struktur, wskaźników oraz innych podstawowych pojęć związanych z programowaniem w języku C/C++.