Zapraszamy na wykład oraz warsztaty praktyczne z oprogramowania Ansys | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-10-04

Zapraszamy na wykład oraz warsztaty praktyczne z oprogramowania Ansys

KSME
Zapraszamy na wykład oraz warsztaty praktyczne z oprogramowania Ansys realizowane w ramach Ansys Academic Roadshow przez firmę MESco.

Wydarzenie odbędzie się 15 października 2024 r.(wtorek) i przewiduje wykład w godzinach 10:00-11:00 (budynek nr 40, audytorium nr 211), a następnie warsztaty w zakresie analiz elektromagnetycznych, mechanicznych lub przepływowych.

Udział wymaga wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji na stronie:

Zapisy na warsztat z elektromagnetyzmu możliwe do 15.10.2024 r. lub do wyczerpania miejsc.

Ansys Academic Roadshow to inicjatywa firmy MESco, w ramach której organizowane są spotkania i warsztaty ze studentami uczelni technicznych. Ich celem jest zaprezentowanie informacji na temat analiz numerycznych przeprowadzanych w zaawansowanym oprogramowaniu Ansys.
Analizy numeryczne zyskują coraz większe znaczenie w procesie projektowym, a ich wykorzystanie otwiera nowe możliwości w różnych dziedzinach. Symulacje komputerowe przyczyniają się do usprawnienia procesu projektowego, zmniejszenia kosztów oraz skrócenia czasu potrzebnego do wprowadzenia produktu na rynek. Pozwalają także na lepsze zrozumienie złożonych zjawisk i procesów oraz na skuteczne rozwiązywanie problemów i podejmowanie trafnych decyzji.