Rozbudowa sprzętu i aktualizacja oprogramowania w laboratoriach Katedry Sieci Teleinformacyjnych – owoc współpracy z firmą DGT Sp. z o.o. | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-17

Rozbudowa sprzętu i aktualizacja oprogramowania w laboratoriach Katedry Sieci Teleinformacyjnych – owoc współpracy z firmą DGT Sp. z o.o.

ksti i dgt

Wieloletnia współpraca Katedry Sieci Teleinformacyjnych z przedsiębiorstwem DGT Sp. z o. o. z  początkiem 2023 roku zaowocowała nowym, produkowanym przez DGT sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym w laboratoriach dydaktycznych Katedry.

Miło nam poinformować, że aktualnie DGT doposażyła serwer telekomunikacyjny DGT Millenium NJ w dodatkową jednostkę sterującą, rejestrator rozmów NetCRR2 oraz jednostkę UPS. Jednocześnie została uaktualniona licencjonowana wersja oprogramowania serwera oraz programy serwisowe, konfiguracyjne, operatorskie i taryfikacyjne.

Sprzęt wraz z oprogramowaniem wykorzystywany jest w realizacji ćwiczeń laboratoryjnych programu studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja oraz pierwszego stopnia na kierunku Informatyka. Przeprowadzona modernizacja zwiększa również pulę tematów projektów dyplomowych.

396 wyświetleń