Spotkanie informacyjne. Dlaczego warto postawić na sztuczną inteligencję? | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-01-19

Spotkanie informacyjne. Dlaczego warto postawić na sztuczną inteligencję?

AITech

Zapraszamy na spotkanie informacyjne online dotyczące studiów II stopnia na specjalnościach uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja, które odbędzie się 27 stycznia 2022 r. o godz. 18:00.

Rozwój technologii następuje z nieznaną do tej pory prędkością, a informatycy nieustannie dokonują kolejnych przełomów i prowadzą coraz śmielsze badania oraz projekty. Osoby zainteresowane zagadnieniami SI mogą rozwijać swoje kompetencje na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, m.in. na specjalnościach studiów II stopnia: sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe.

Zdecydowaliśmy się na utworzenie na wydziale ETI dwóch nowych specjalizacji – sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego - odpowiadając na zapotrzebowania rynku pracy i dając szansę, by nasi absolwenci mogli stać się specjalistami w najciekawszych obecnie dziedzinach informatykimówi dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni, kierujący na Politechnice Gdańskiej projektem AI TECH .

W ramach trwającej trzy semestry nauki studenci mają okazję nie tylko śledzić najnowocześniejsze trendy z zakresu SI, ale biorą także udział w prowadzonych przez uczelnię projektach. Często ich badania i odkrycia znajdują komercyjne zastosowanie w dużych korporacjach i nowoczesnych przedsiębiorstwach, a zdobyte w trakcie nauki doświadczenie pozwala na znalezienie pracy jeszcze w trakcie studiów.

Studenci obu specjalności, wspólnie z naukowcami i specjalistami PG realizują projekty dotyczące między innymi: komunikacji człowiek-maszyna, analizy mowy i intonacji głosu, detekcji i klasyfikacji emocji zawartej w mowie.

Studenci naszych specjalności, korzystając z laboratorium przygotowują demonstracje pokazujące możliwości zastosowania sztucznej inteligencji m.in. we wspomaganiu opieki nad osobami chorymi i starszymi, w inteligentnych domach, automatyce domowej czy w diagnostyce medycznej - mówi prof. Jacek Rumiński, kierownik Katedry Inżynierii Biomedycznej na wydziale ETI PG.

Sztuczna Inteligencja prowadzona jest na kierunku inżynieria biomedyczna, zaś uczenie maszynowe na kierunku informatyka. Obie specjalności realizowane są w ramach projektu Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AI TECH), którego celem jest wykształcenie najwyższej klasy specjalistów w zakresie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji - obszarów kluczowych dla nowoczesnej gospodarki, wspierania rozwoju zaawansowanych kompetencji cyfrowych i przygotowanie kadr cyfrowej gospodarki. Absolwenci tych specjalności uzyskają zaawansowane kompetencje, które umożliwią im podejmowanie aktywności w obszarze kluczowych wyzwań technologii cyfrowych, w tym inicjowanie i prowadzenie innowacyjnych projektów wdrożeniowych. Prace nad rozwojem sztucznej inteligencji odbywają się między innymi w laboratorium AI Living Lab.

Rekrutacja na II stopień studiów magisterskich na specjalności sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe trwa do 7 lutego. Więcej informacji znajduje się na stronach projektu AI-Tech  oraz rekrutacji.