Uroczysta inauguracja studiów II stopnia i finalizacja III edycji przedmiotu „Projekty badawcze” | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-02-27

inauguracja

Inaugurując studia II stopnia na WETI PG, dziekan prof. Jacek Stefański powitał nowych studentów gratulując im podjęcia wyzwania dalszej nauki na wyższej uczelni i rozpoczęcia studiów II stopnia na naszym wydziale.

Prof. Mariusz Kaczmarek, prorektor ds. kształcenia, także pogratulował studentom wyboru WETI i wskazał, iż na studiach II stopnia studenci wzbogacą swoją wiedzę i  umiejętności oraz nabędą doświadczenie, również do pracy naukowej. Będzie to dobre przygotowanie do pracy badawczej  zarówno na uczelni, jak też w licznych firmowych ośrodkach badawczo-rozwojowych.

Prowadzący uroczystość prof. Krzysztof Nowicki ogłosił wyniki dwóch konkursów:

Dziekana WETI – na najlepszy projekt badawczy zrealizowany w edycji 2023/24 oraz firmy S&P Global na najlepszy projekt z dziedziny sztucznej inteligencji.

Nagrody Dziekana dostali:

1.    21@KIBI'2023pb Robot sprzątający - sprzątanie świata z wsparciem mobilnej platformy sztucznej inteligencji
opiekun: prof. dr hab. inż. Jacek Rumiński prof. PG
kierownik: Andrii Melnyk
Członkowie zespołu: Andrii Melnyk, Ahmad Shehada, Johan Carcamo Pineda, Murad Abdullayev, Arda Candas, Nirav Ratilal Vaghasiya

1.    14@KSME'2023pb Badanie parametrów oraz optymalizacja interpolatorów fazy o różnych architekturach w niskoskalowalnej technologii CMOS
klient: Grzegorz Matczak (Synopsys)
opiekun: dr hab. inż. Jacek Jakusz, prof. PG
kierownik: Michał Kardas
Członkowie zespołu: Aleksandra Podgórska, Michał Kardas

2.    7@KSMM'2023pb Badanie algorytmów uczenia maszynowego w zastosowaniu do rozpoznawania mowy personelu medycznego
typ projektu: badawczy
opiekun: prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski
kierownik: Wiktor Krasiński
Członkowie zespołu: Wiktor Krasiński, Jan Stopiński, Jakub Nowak, Przemysław Rośleń

3.    24@KSMM'2023pb  Wykrywanie zaburzeń psychicznych na podstawie mowy
klient/opiekun: prof. dr hab. inż. Bożena Kostek
kierownik: Anna Rekiel
Członkowie zespołu: Samuel Szurman, Marina Galanina, Anna Rekiel

Wyróżnienia Dziekana dostali:

5@KIMA’2023pb Lokalny system pozycjonowania IoT (BLE/LoRa) dla zastosowań w inteligentnych budynkach oraz dla Przemysłu 4.0"
klient/opiekun: dr hab. inż. Łukasz Kulas prof.PG
kierownik: Benedykt Sikorski
Członkowie zespołu: Jakub Bąkowski, Jerzy Wąsikowski, Mateusz Gaffka, Benedykt Sikorski

14@KSMM'2023pb Implementacja autorskiego modelu rozwiązania Speech-to-Face
opiekun: mgr inż. Szymon Zaporowski
kierownik: Kacper Pietkun
Członkowie zespołu: Kacper Pietkun, Marta Browarczyk, Bogna Gondek

11@KSMM'2023pb  Analiza powiązań pomiędzy brzmieniem głosu i kolorem przypisanym do próbki głosowej mówcy/śpiewu
typ projektu: badawczy
klient/opiekun: prof. dr hab. inż. Bożena Kostek
kierownik: Jelizaveta Kurilčik
Członkowie zespołu: Jelizaveta Kurilčik, Maciej Jankowski, Olga Kozłowska, Aleksandra Łabich, Edyta Skiba, Paweł Śliwiński, Patryk Spierewka, Mateusz Połom.

Laureatami firmy S&P Global zostali:

Nagroda

opiekun: prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski, kierownik: Wiktor Krasiński

24@KSMM'2023pb  Wykrywanie zaburzeń psychicznych na podstawie mowy
opiekun: prof. dr hab. inż. Bożena Kostek, kierownik: Anna Rekiel
Członkowie zespołu: Samuel Szurman, Marina Galanina, Anna Rekiel

11@KASK'2023pb Implementacja algorytmu genetycznego na wielu GPU i badania wydajnościowo-energetyczne z wykorzystaniem mechanizmu power capping
klient/opiekun: dr hab. inż. Paweł Czarnul prof. PG, kierownik: Filip Magdziak

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione grupy zostały uhonorowane uściskiem dłoni pp. Prorektora i Dziekana oraz dyplomami.  Następnie zaprezentowały swoje osiągnięcia.

21.02.2024 ruszyła czwarta edycja Zespołowych Projektów Badawczych na WETI (a pierwsza na kilku kierunkach zaprzyjaźnionych wydziałów WIMiO, WILiŚ, WFTiMS). Dla studentów przygotowano ponad 300 tematów badawczych.

Mamy nadzieję, że wyniki tej edycji będą równie spektakularne.