IX Igrzyska Akademii ETI 2020 | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

IX Igrzyska Akademii ETI 2020

W sobotę 15 lutego 2020 r. odbyły się dziewiąte Igrzyska Akademii ETI zorganizowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych regionu przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Celem Igrzysk było zwiększenie zainteresowania informatyką wśród młodzieży szkół ponadgimanzjalnych i promocja studiów na Wydziale ETI PG. W Igrzyskach uczestniczyło 14 uczniów reprezentujących 4 szkoły regionu. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu pięciu zadań informatycznych w ciągu czterech godzin trwania Igrzysk.

Igrzyska Akademii ETI 2020 wygrał uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Marek Borzyszkowski z wynikiem 52,6%. Drugie miejsce z rezultatem 40,6% zajął uczeń XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Wojciech Baranowski. Trzecie miejsce zajął również uczeń XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Stanisław Nieradko z wynikiem 35,9%.

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali w nagrodę roczne stypendia Dziekana Wydziału ETI PG, które będą mogli odebrać po swoich egzaminach maturalnych, o ile tylko wybiorą studia na Wydziale ETI PG. Stypendia te wynoszą od 300 zł (3. miejsce) do 600 zł (1. miejsce) miesięcznie, wypłacane przez cały 1. rok studiów.

Wyniki

Zgodnie z Regulaminem Igrzysk Akademii ETI, laureatami dziewiątej edycji Igrzysk Akademii ETI zostali:

1. miejsce – Marek Borzyszkowski, V LO w Gdańsku (221,1/420),
  2. miejsce – Wojciech Baranowski, XX LO w Gdańsku (170,5/420),
  3. miejsce – Stanisław Nieradko, XX LO w Gdańsku (150,7/420).

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają przez pierwsze dwa semestry (10 miesięcy) studiów na Wydziale ETI PG (o ile wybiorą studia na WETI jako pierwszy kierunek i zostaną przyjęci) stypendia Dziekana Wydziału ETI PG w wysokości:

1. miejsce – 600 PLN miesięcznie,
  2. miejsce – 400 PLN miesięcznie,
  3. miejsce – 300 PLN miesięcznie.

Pełna lista wyników IX Igrzysk Akademii ETI 2020

miejsce imię nazwisko szkoła wynik
(max 420)
1 Marek Borzyszkowski V LO w Gdańsku 221,1
2 Wojciech Baranowski XX LO w Gdańsku 170,5
3 Stanisław Nieradko XX LO w Gdańsku 150,7
4 M. B. I ALO w Gdyni 114,1
5 B. K. I LO w Gdańsku 110,7
6 K. G. XX LO w Gdańsku 89,1
7 O. S. XX LO w Gdańsku 80,7
8 T. S. XX LO w Gdańsku 79,5
9 M. Ł. XX LO w Gdańsku 69,9
10 M. D. I LO w Gdańsku 63,0
11 M. K. I LO w Gdańsku 53,1
12 M. Sz. XX LO w Gdańsku 47,7
13 K. S. XX LO w Gdańsku 43,0
14 D. K. I ALO w Gdyni 42,3

Legenda:

• miejsce - miejsce uzyskane podczas Igrzysk Akademii ETI;
  • imię - imię uczestnika Igrzysk Akademii ETI;
  • nazwisko - nazwisko uczestnika Igrzysk Akademii ETI;
  • szkoła - szkoła ponadgimnazjalna uczestnika Igrzysk Akademii ETI;
  • wynik - sumaryczna liczba punktów (max 420).

Osoby zainteresowane odzyskaniem zgłoszonych kodów lub pragnące otrzymać indywidualną informację o uzyskanym wyniku są proszone o kontakt z przewodniczącym Komisji Igrzysk Akademii ETI. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko oraz login z zawodów.