XII Igrzyska Akademii ETI 2023 | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

XII Igrzyska Akademii ETI 2023

W sobotę 4 lutego 2023 r. odbyły się dwunaste Igrzyska Akademii ETI zorganizowane dla uczniów szkół średnich przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Celem Igrzysk było zwiększenie zainteresowania informatyką wśród młodzieży szkół średnich i promocja studiów na Wydziale ETI PG. W Igrzyskach uczestniczyło 24 uczniów reprezentujących 9 szkół. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu pięciu zadań informatycznych w ciągu czterech godzin trwania Igrzysk.

Igrzyska Akademii ETI 2023 wygrał uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Gabriel Myszkier z wynikiem 49,8%. Drugie miejsce z rezultatem 45,8% zajął uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Bartosz Wolski. Trzecie miejsce zajął uczeń XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Wiktor Lewicki z wynikiem 40,0%.

Laureaci pierwszych trzech miejsc uzyskali prawo na zasadach preferencyjnych do podjęcia studiów na wybranym kierunku Wydziału ETI PG na studiach stacjonarnych I stopnia w roku otrzymania świadectwa maturalnego po złożeniu dokumentów określonych w zasadach rekrutacji. Otrzymali ponadto w nagrodę roczne stypendia Dziekana Wydziału ETI PG, które będą mogli odebrać po swoich egzaminach maturalnych, o ile tylko wybiorą studia na Wydziale ETI PG. Stypendia te wynoszą od 300 zł (3. miejsce) do 600 zł (1. miejsce) miesięcznie, wypłacane przez cały 1. rok studiów.

Wyniki

Zgodnie z Regulaminem Igrzysk Akademii ETI, laureatami dwunastej edycji Igrzysk Akademii ETI zostali:

1. miejsce – Gabriel Myszkier, III LO w Gdańsku (249/500),
  2. miejsce – Bartosz Wolski, I LO w Gdańsku (229/500),
  3. miejsce – Wiktor Lewicki, XX LO w Gdańsku (200/500).

Laureaci pierwszych trzech miejsc uzyskują prawo na zasadach preferencyjnych do podjęcia studiów na wybranym kierunku Wydziału ETI PG na studiach stacjonarnych I stopnia w roku otrzymania świadectwa maturalnego po złożeniu dokumentów określonych w zasadach rekrutacji. Otrzymają ponadto przez pierwsze dwa semestry (10 miesięcy) studiów na Wydziale ETI PG (o ile wybiorą studia na WETI jako pierwszy kierunek) stypendia Dziekana Wydziału ETI PG w wysokości:

1. miejsce – 600 PLN miesięcznie,
  2. miejsce – 400 PLN miesięcznie,
  3. miejsce – 300 PLN miesięcznie.

Pełna lista wyników XII Igrzysk Akademii ETI 2023

miejsce imię nazwisko szkoła wynik
(max 500)

• imię - imię uczestnika Igrzysk Akademii ETI;
  • nazwisko - nazwisko uczestnika Igrzysk Akademii ETI;
  • szkoła - szkoła średnia uczestnika Igrzysk Akademii ETI;
  • wynik - sumaryczna liczba punktów (max 500).

Osoby zainteresowane odzyskaniem zgłoszonych kodów lub pragnące otrzymać indywidualną informację o uzyskanym wyniku są proszone o kontakt z przewodniczącym Komisji Igrzysk Akademii ETI. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko oraz login z zawodów.