Serwery i laboratorium sztucznej inteligencji
 

AI Living Lab to innowacyjne laboratorium Wydziału i Katedry Inżynierii Biomedycznej oferujące zaplecze serwerów obliczeniowych oraz stanowiska komputerowe z dostępem do nowoczesnej aparatury, urządzeń mobilnych, systemów rzeczywistości wirtualnej, itp.

Laboratorium przeznaczone jest do wspomagania badań naukowych, współpracy z przemysłem prowadzenia szkoleń i innej działalności wspierającej rozwój sztucznej inteligencji.

Do dyspozycji użytkowników jest zespół serwerów DGX-Station, DGX-1 oraz innych jednostek wyposażonych w karty akceleratorów obliczeniowych. Infrastruktura jest intensywnie wykorzystywana (prawie 100 kont z wielu katedr WETI) i dlatego staramy się ją odtwarzać ze środków Wydziału, Katedry i zewnętrznych grantów. W celu uzyskania dostępu (założenie konta, zasady rezerwacji, itp.) prosimy o kontakt z administratorem serwerów: artadam1@pg.edu.pl.

Jednakże, należy najpierw uzyskać zgodę Pana Profesora Jacka Rumińskiego: (jacek.ruminski@pg.edu.pl). W mailu należy umieścić takie informacje jak:
- imię i nazwisko osoby, która ma mieć dostęp do serwera,
- nazwę projektu, w którym się znajduje,
- uzasadnić, do czego będzie używany serwer obliczeniowy.

Ponadto w laboratorium znajduje się:

- 9 nowoczesnych stacji roboczych z kartami obliczeniowymi NVIDIA (m.in. A6000, Titan, itp.),

- zestaw mikrokomputerów i modułów do inferencji SI (m.in. NVIDIA Xavier, NVIDIA Nano, Google Coral, itp.),

- zestaw robotów i dronów programowalnych (m.in. Parrot, DJI; kamery tradycyjne i termowizyjne; drony jeżdżące i latające),

- zestaw smartphonów i  tabletów,

- zestaw urządzeń  rzeczywistości wirtualnej, rozszerzonej i mieszanej (m.in. zestawy Oculus Quest, HoloLens II, eye-trackers, itp.),

- urządzenia diagnostyki medycznej i inne.

komp1 komp2 komp3 komp4 komp5
komp6 komp7 komp8