Profil absolwenta | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Profil absolwenta

• Studia na specjalności Systemy Mikroelektroniczne dostarczają wiedzy i umiejętności w zakresie metod projektowania analogowych i cyfrowych układów scalonych, w tym układów specjalizowanych ASIC, układów VLSI oraz systemów wykorzystujących technologie programowalnych układów cyfrowych FPGA.
  • Studenci poznają systemy mikroelektromechaniczne (MEMS), techniki zintegrowanych układów dla sieci komputerowych, układy scalone dla systemów bezprzewodowych. Nabierają umiejętności projektowania filtrów scalonych czasu ciągłego.
  • Nabywają wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania mikroelektronicznych systemów wbudowanych oraz umiejętności stosowania mikroprocesorów, procesorów sygnałowych i procesorów specjalizowanych.
  • Poznają technikę i zasady budowy zintegrowanych sieci sensorowych. Po ukończeniu specjalności absolwenci wyposażeni są w zaawansowaną wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i realizacji sprzętu mikroelektronicznego oraz jego specjalistycznego oprogramowania.
  • Przygotowani są do podejmowania samodzielnych prac w krajowych i zagranicznych biurach projektowych oraz rozwojowych, a także w instytutach badawczych i naukowych.