Kolejne sukcesy Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-18

Kolejne sukcesy Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej

Nagroda

W dniach 14-16 października 2021 Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej brał udział w XX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Jest on uznawany za jeden z sześciu najważniejszych konkursów chóralnych w Polsce. Tym bardziej cieszy fakt, że Chór zdobył w trakcie Festiwalu szereg nagród: za najlepsze wykonanie utworu F. Nowowiejskiego, najlepsze wykonanie utworu współczesnego, najlepszą technikę wokalną, dla najlepszego dyrygenta festiwalu oraz tę najważniejszą nagrodę, czyli GRAND PRIX Festiwalu!
Dodatkowym wyróżnieniem jest nominacja do udziału w konkursie Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza, który odbędzie się w dniach 26-28 listopada w Poznaniu.

Warto również nadmienić, że AChPG w dniach 23-26 września brał udział w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka" w Białymstoku, gdzie został laureatem II miejsca.

16 wyświetleń