Nagroda i wyróżnienie dla projektów badawczych | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-08

Nagroda i wyróżnienie dla projektów badawczych

Projekt badawczy

Dwa studenckie projekty badawcze, realizowane pod opieką pracowników Katedry Systemów Multimedialnych PG w okresie marzec 2022 - styczeń 2023, zostały bardzo wysoko ocenione w konkursie firmy IHS Markit na Najlepszy projekt badawczy z dziedziny sztucznej inteligencji.

Jury (Grzegorz Chlodzinski - IHS Markit; prodziekani prof. Paweł Czarnul, prof. Grzegorz Lentka oraz grupa koordynatorów katedralnych) ds. nagród i wyróżnień, postanowiło nagrodzić jeden projekt: Klasyfikator naturalności stylu tekstu - autentyczny czy syntetyczny, realizowany przez zespół w składzie: Karol Baran, Natalia Rucińska, Jan Tobolewski, Tomasz Truszkowski. Opiekunem projektu był dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. PG.

Ponadto wyróżniony został projekt: Badanie sieci neuronowych zastosowanych do weryfikacji autentyczności podpisu odręcznego składanego piórem biometrycznym, realizowany przez zespół w składzie: Krzysztof Walentukiewicz, Aleksandra Gałka, Justyna Jelińska, Albert Masiak. Opiekunem projektu był dr inż. Michał Lech.